Седмица на четенето в Славейковото училище

Обявената от МОН седмица на четенето в СОУ „П. Р. Славейков“ беше наситена със събития.
На 7.12.2015 /понеделник/ учениците от 2 до 4 класове отговориха на анкетата „Чета, защото...“
На същия ден деца, облечени в костюми на любими приказни герои, гостуваха на най-малките от ПГ, 1 и 2 класове.

На 8.12.2015 /вторник/ бяха излъчени най-добър четец и най-добър разказвач в 3 и 4 класове.
По същото време 4 деца от 3 и 4 класове четоха приказки в ЦДГ „Светлина“, а в 5-8 класове се проведе състезания по правопис.
В маратона на четенето, проведен на 10.12.2015 /четвъртък/, в ПИТ от 1 до 4 класове взеха участие и детският писател Рафаел Смирнов и пенсионираната, учителка по български език и литература г-жа Снежана Алексиева.
На 11.12.2015 /петък/ деца подаряваха книги помежду си и на класните библиотеки.
Интересът към седмицата на четенето беше неподправен и споделен от ученици и учители.