• 0677 62377
  • 07:00 - 17:00

Извънкласни дейности

Занимания по интереси
През учебната 2020-2021 година в училището функционират 11 групи за Занимания по интереси
This image for Image Layouts addon

ПОДКРЕПА ЗА УСПЕХ

Стартира работата по изпълнение на проект BG05M2ОP001-2.011-0001 „Подкрепа за успех“. Министерството на образованието и науката (МОН) e конкретен бенефициент чрез процедура за директно предоставяне „Подкрепа за успех“ по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове.
Чети още

Проект "Образование за утрешния ден"

Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент - Министерството на образованието и науката (МОН).

Повишаване на дигиталната компетентност и умения на учениците под формата на извънкласни дейности (клубове по интереси и допълнителни занимания по ключови дигитални умения – базови и за напреднали, включително и компютърно моделиране/кодиране).

Сайт на проекта https://oud.mon.bg/

Проект "Възпитаване на млади еколози"

Проект „Възпитаване на млади еколози" /BEECOS/ е стратегическо партньорство с екологична насоченост между пет училища от европейски държави. Проектът е одобрен и финансиран от Европейската комисия на Европейския съюз с договор сключен с национална агенция Център за развитие на човешките ресурси, София.

Проект „Активно приобщаване в системата на предучилищното образование“

Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент - Министерството на образованието и науката (МОН) в партньорство с Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства (ЦОИДУЕМ).

Дейност 1- „Допълнително обучение по български език за деца от уязвими групи“

е сформирана смесена група 5 – 6 годишни деца – „ДЪГА“

Сайт на проекта https://apspo.mon.bg/

Проект "Равен достъп до училищно образование в условията на кризи"

Целта на проекта е да не се допусне прекъсване на образователния процес и приобщаващото образование в условията на кризи и да се противодейства на риска от отпадане в ситуация на обучение от разстояние. Предвидените дейности са пряко свързани с преодоляване на последиците, предизвикани от пандемията от COVID-19 и са насочени към подобряване на техническото обезпечаване на образователната система и осигуряване на условия за провеждане на обучение от разстояние в електронна среда.

Проект: "Променяйки училища, променяме животи"

Програма: Еразъм+
Партньори: институции от Испания /координатор/, Португалия, Гърция, Румъния, Хърватия, България

Линк към уебсайта на проекта: www.changingschoolschanginglives.com

Проект "Научи се да даряваш"

През учебната 2017-2018 година IXа клас работи по програмата "Научи се да даряваш", организирана от Българския дарителски форум с подкрепата на МОН.

В края на календарната година, в рамките на четири учебни часа  учениците работиха по темата "Какво е филантропия?"

Те участваха в многобройни разнообразни дейности:  запознаване с живота и делото на световно известни филантропи, работа в малки групи, провеждане на анкети, писане и представяне на есета и др.

Като краен резултат по темата  беше създадена една презентация за "бащата на филантропията" Андрю Карнеги, която искаме да споделим тук

Ръководител на проекта e г-жа Виолета Тачева

Училищен плод

За поредна година учениците от начален етап са участници в проекта „Училищен плод“, на  Държавен фонд земеделие. Те изработиха своите рисунки и апликации по забавен начин.

Септември 2021
П В С Ч П С Н
© 2021 СУ Трявна Всички права запазени.