Ден на розовата фланелка

С организирането и реализирането на мероприятия на този ден учениците призоваха за спиране на училищния тормоз. Съпричастност и лична ангажираност младите хора изразиха, носейки лентички с розов цвят. В голямото междучасие своята позиция и чувство за принадлежност към училищните проблеми учениците и техните преподаватели показаха, като оставиха своите послания на розовите табла разположени в коридорите на училището.

Кампанията ще продължи под мотото „Нека спрем училищния тормоз” с прожектирането на образователни филми по класове и с водене на тематични часове на класа, в които в ролята на преподаватели (за начален и прогимназиален етап) ще бъдат ученици от Ученическия съвет на СОУ „П. Р. Славейков”