9 февруари - Международен Ден за безопасен интернет

Международния Ден за безопасен интернет отбелязва днес светът за 13-та поредна година. Идеята всяка година във втория вторник на втория месец да се привлича вниманието към по-безопасното и отговорно ползване на интернет и мобилни устройства от децата и младите хора, е на Европейската комисия и стартира през 2004 г.

На 29 януари трима експерти от Центъра за безопасен интернет посетиха СОУ „Петко Рачев Славейков“, където по инициатива на училището проведоха открити уроци със 165 ученика от 6, 7, 8, 9 и 10 клас.

Учениците бяха запознати с новите рискове в интернет за младите хора и начините за предотвратяването им. Те получиха съвети от експертите по какъв начин могат да предпазят себе си и какви съвети могат да дават на свои връстници, които са се сблъскали с онлайн опасност.